Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Merakettin Amca

Merakettin Amca, kardeşim çok yaramaz. Ona çok iyi ve akıllıca bir ders vermek istiyorum. Sence ne yapayım? Bu arada sence köy hayatı mı daha iyidir yoksa şehir hayatı mı?

diyanet (06.07.2014 - 18:42)

Merakettin Amca: Hmm, yaramaz bir kardeş ve çok iyi, akıllıca bir ders... Ebrarcığım elinde fazladan uzay mekiği varsa bindir gitsin. Hem ablası tarafından uzaya gönderilen ilk yaramaz kardeş unvanını alır, hem de ona iyi bir ders olur. Ama sanırım sana sonrasında dersini almış, akıllı uslu bir kardeş lazım olduğu için bunu tercih etmezsin. Öncelikle sana bu dersi hak eden kişinin kardeşin olduğunu hatırlatmak isterim. Hani "Varlığı bir dert, yokluğu yara" nevinden; vazgeçilmezimiz, canımız, ciğerimiz... Buldum! Köy mü, şehir mi, diye sormuşsun ya; bir süreliğine köydeki akrabalarının yanına taşın, seni özlesin de görsün gününü. Sen de köy hayatı mı iyi, şehir hayatı mı karar vermiş olursun bu arada. Eğer bunu daha önce denediysen ve kendini özletmeyi başaramadıysan o zaman yaramazlığı biraz da kendinde ara derim.

Henüz yorum yapılmamış.

Çok merak ettim Amca, arılarla papatyalar küserse hiç bal olmaz mı o zaman?

yumak (01.06.2014 - 21:35)

Merakettin Amca: İlahi evlat! :) Arıların gidebileceği başka çiçekler de var. Mesela güller, menekşeler, zambaklar, laleler ve daha neler neler... Arılarla papatyalar küser mi hiç? Daha neler! Arılar biz insanlar gibi küsmezler kimseye. İyi ki de küsmezler. Çünkü o zaman sofralarımızda belki de bal yerine başka şeyler yiyor olurduk. Biz en iyisi arıları örnek alıp kimseye küsmemeye bakalım, öyle değil mi? Bal gibi yaşamak dururken küsmek de neymiş? Daha neler!

Henüz yorum yapılmamış.

Merakettin Amca, neden yaşlıların yüzü kırışıktır?

nila (22.03.2014 - 15:30)

Merakettin Amca: İnsan vücudu eskiyen, yıpranan, zaman içinde canlılığını yitiren bir organizmadır evlat. Cildimiz de bundan payını alır elbet. Hem onlar sadece kırışıklık değil nişandır yaşlılar için. Hani kahramanlık yapanlara takılan yıldızlar gibi. O güzel izler bize der ki: Yılların, yolların ardından sağlıkla bugüne gelebildim. Çok gördüm, geçirdim ve gençler isterse tecrübelerimi paylaşabilirim. Ya böyle işte...

Toplam 11 yorum yapılmış.

Merakettin Amca ben 3. sınıfa gidiyorum ve öğretmenim bize durmadan aynı konuları anlatıyor. Neden hep aynı konuyu anlatıyor?

baykal46 (18.03.2014 - 13:27)

Merakettin Amca: O zaman birinizin öğretmeninize o konuyu geçtiğinizi hatırlatması lazım. Ya da aynı konuyu artık anlayın be evladım. Öğretmeniniz anlata anlata dilinde tüy bitti. Bu arada konu neydi? Bak şimdi onu da merak ederim ben.

Toplam 2 yorum yapılmış.

Palyaçonun saçına taktıklarını nasıl yaptıklarını, nasıl palyaço olduklarını merak ediyorum.

liliko (13.03.2014 - 22:46)

Merakettin Amca: Renkli ve pamuklu kalın iplerden yaparlar genellikle. Annen de isterse sana bir şapkanın üzerine ipler ekleyerek yapabilir. Palyaçoluğun okulu yok ama tiyatrolardaki palyaçolar eğitimlidir. Alışveriş merkezlerinde gördüklerin de doğaçlama palyaçoluk yapıp çocukları güldürmeye çalışıyorlar muhtemelen. Onlar da o sevimli burun varken gülmemek elde mi? :)

Henüz yorum yapılmamış.

<< İlk Sayfa   < Önceki Sayfa    |    Sonraki Sayfa >   Son Sayfa >>

Sayfa

Toplam 311 sonuç bulundu.

Gönder
Sevdiklerine birbirinden güzel
e-kartlar gönder!
Oyna
Oyun sende!
Haydi en güzel oyunları sen oyna!
Yaz
Sen de
yazdıklarını bizimle paylaşabilirsin.
Sen de Katıl Bize

Merakettin Amca'ya merak ettiğin tüm soruları sorabilirsin.

Yapman gereken sadece üye olmak.

Üye değilsen ücretsiz üye olmak için burayı bulutla. Üyeysen sayfanın yukarısından üye girişi yapmalısın.

Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019