Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Merakettin Amca

Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?

beyazbulut8 (31.12.2015 - 13:38)

Merakettin Amca: Yaşamak güzel şey be evlat. Bir gün uyanıyorsun her taraf bembeyaz. Karda yürürken botlarının gıcırtısı, hohlayınca çıkan duman... Yaşamamızı dileyen ve bize hayat veren Rabbimiz, kışın kuruyan ağaçların baharda yemyeşil uyanması gibi bizi her gün uyutuyor ve uyandırıyor. Her yeni güne uyandıkça; mevsimler, aylar, yıllar geçtikçe hayatı daha iyi anlıyoruz. Hayata güzel bakan, iyi işler yapmaya ve iyi bir insan olmaya çalışanların hayatları, zor bile olsa bir o kadar güzel oluyormuş, biliyor musun?

Toplam 11 yorum yapılmış.

Dünya neden yuvarlaktır?

melis-doga (25.12.2015 - 10:29)

Merakettin Amca: Dünyamız kendi etrafında dönerken merkezkaç kuvvetinin ekvatorda fazla olması nedeniyle tam bir küre değildir. Yanlarından hafif basık, ekvatorda hafif şişkince, sevimli bir yuvarlaktır. Aydedenin dünyayı her gördüğünde hafifçe gülümsemesinin nedeni de bu komik ve sevimli şeklimiz olmalı. Dünyayı bize göre yuvarlak, bilim adamlarına göre geoit şeklinde yaratan Rabbim; mevsimleri, geceyi, gündüzü ne hoş ayarlamış, değil mi?

Toplam 1 yorum yapılmış.

Neden büyük sınıflara geçince ders konuları zorlaşır?

19063402454 (06.09.2015 - 19:17)

Merakettin Amca: Okul dediğin, hayat gibidir evlat. Yaşadıkça hayatta karşılaştığımız zorlukların artması gibi sınıf geçtikçe de daha zor konularla karşılaşırız. Bir fark vardır; artık büyümüşüzdür. Büyüdükçe problem çözme yeteneğimiz de artar. Hayattaki problemler matematik problemi gibidir ve büyüdükçe zorlaşır. Ama her sınıfın kendine has güzellikleri vardır. Hiç kimse okuduğu bir sınıfa geri dönüp onu baştan okumak istemez. Kolay bile olsa... Sen olsan ister miydin?

Henüz yorum yapılmamış.

Merakettin Amca, neden insanlar ağlar?

beyazprenses553 (03.06.2015 - 19:54)

Merakettin Amca: Hüzünlenen kalbimizde bir takım acıklı duygular oluşur. Buharlaşıp beynimize kadar yükselen bu duygular beynimizdeki kraniyal sinirleri uyandırır ve gözyaşı bezlerimize biber gibi acı nörotransmitterler gönderir. Sonra yüzümüzün kan basıncı birdenbire artınca ortalığı su basar, ağlarız. Yaa gördün mü, duygularımız buharlaşmasaydı eski arabalar gibi su kaynatırdık maazallah.

Henüz yorum yapılmamış.

Bazı arkadaşlarım boyumun kısalığıyla dalga geçiyor, ne yapmalıyım Merakettin Amca?

cakiraleyna (02.06.2015 - 16:05)

Merakettin Amca: Önce sana kısa diyenlere "Neye göre, kime göre, bana kısa mı dedin göz göre göre?" gibi sorular sorup onların kafalarını karıştır, sonra da sana kısa diyenlerle bir daha karşılaşana kadar bol bol süt iç, basketbol oyna, esneme hareketi yap. Baktın ki olmuyor, akışına bırak. Ya uzamak için henüz vaktin vardır, ya ailenden kalma yakışıklı genlerin gereğinden fazla uzayıp kambur kalmana müsaade etmiyordur, ya da sana kısa diyenlerin boyunun kısa olduğuna karar vermek için yetişkin bir adam olmanı beklemeye sabırları yoktur. Sana son sözüm: Kısa, uzun, sıska, tombul; kendini ve insanları öyle uzun ve güzel sev ki nasıl göründüğünün ve nasıl göründüklerinin bir önemi kalmasın.

Toplam 2 yorum yapılmış.

|    Sonraki Sayfa >   Son Sayfa >>

Sayfa

Toplam 311 sonuç bulundu.

Gönder
Sevdiklerine birbirinden güzel
e-kartlar gönder!
Oyna
Oyun sende!
Haydi en güzel oyunları sen oyna!
Yaz
Sen de
yazdıklarını bizimle paylaşabilirsin.
Sen de Katıl Bize

Merakettin Amca'ya merak ettiğin tüm soruları sorabilirsin.

Yapman gereken sadece üye olmak.

Üye değilsen ücretsiz üye olmak için burayı bulutla. Üyeysen sayfanın yukarısından üye girişi yapmalısın.

Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2020