Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Gökyüzünde 23. BeyazBulut!

Yazan: Zeynep Şahin

Resimleyen: Fatma Betül Yıldız

Birbirinden ilginç masal ve öyküler, serin şiirler ve eğlenceli bölümleriyle BeyazBulut dergisi, 23. kez okurlarının karşısında. Şu sıcacık yaz günlerinde "Eğleneyim ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayayım." diyorsanız, derginizin giriş kapısından girip arka kapağından çıkabilirsiniz.

Temmuz-Ağustos sayısının şairleri Beyza Nur Demirci, Sevinç Şahin, Fatma Nur Yılmaz, Ayşegül Sözen Dağ. Bu sayının masal ve öykülerini ise Sümeyra Turanalp, Rabia Gülcan Kardaş, Tuba Dere, Gülçin Durman, Elif Solmaz, Zekiye Çoban, Eda Dikdoğmuş Uzun kaleme almış. Ayrıca dergide Abdullah Ziya'nın yazıp Mehlika Çakmak'ın Osmanlı Türkçesinden aktardığı bir masal da mevcut.

Ümit Yaşar Özkan'ın yazıp Mustafa Şahin'in çizdiği Tahta Kılıç Destanı, M. Ahmet Demir'in çizdiği Sessiz Masal ve Dedektif Halis Muhlis ile Adım Adım Hikâye derginin renkli bölümlerinden sadece birkaçı. Beyazsozluk.com sitesinden derlenen başlık ve metinlerle Zeynep Sude Özkan'ın çizimlerinin süslediği Beyaz Sözlük sayfası, bulutsever çocukların kaleminden masal ve şiirleriyle Bulut Postası... BeyazBulut dergisi her yaştan okuru yeni sayısıyla tatil tadında bir okuma yolculuğuna çağırıyor.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2020