Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

BeyazBulut'ta Ayrılık Rüzgârları

Yazan: Zeynep Şahin

Resimleyen: M. Ahmet Demir

"Her yaştan çocuklara edebiyat dergisi" sloganıyla yola çıkan BeyazBulut dergisi, 24. sayısıyla okurlarına veda etmeye hazırlanıyor. Türkiye'de çocuk edebiyatı dergiciliği alanında önemli bir boşluğu dolduran BeyazBulut, sondan bir önceki sayısında yine birbirinden güzel şiir, masal, çizgi roman ve öykülerle okurlarının karşısında.

Mahmut Bıyıklı'dan Sınıf Başkanı şiiriyle açılan dergide Tuba Dere'den Sardunya, Beyza Nur Demirci'den Haydi!, Ayşegül Sözen Dağ'dan Kâğıt Helva şiirleri de yer alıyor.

Dergide ayrıca Rabia Gülcan Kardaş'ın kaleminden Bulutların Oyuncağı Çocuk adlı masal ile Abdullah Ziya'nın yazıp Mehlika Çakmak'ın Osmanlıcadan günümüz Türkçesine aktardığı Keloğlan'ın Hatıratı: Eşeğimle İlk Önce Ne Konuştuk? masalı da mevcut.

Yeni sayıda Mustafa Ökkeş Evren'in kaleme aldığı Sen bir Âlemsin başlıklı deneme ile Pınar Başar Ünlüer'den En Sevdiğim Arkadaşım, Zekiye Çoban imzalı Bitmeyen Börek, Mustafa Aydoğan'ın kaleminden Şiir Yazan Çocuk, Meryem Uçar'dan Makasın Hikâyesi ve Eda Dikdoğmuş Uzun'un Başkanlık Yarışı öyküleri okuyucularını bekliyor.

Derginin sevilen köşelerinden Çıtır Pıtır ve Sessiz Masal bu sayıda da rengârenk. Derginin beğeniyle takip edilen çizgi romanlardan bahsetmezsek olmaz. Ümit Yaşar Özkan'ın yazıp Mustafa Şahin'in resimlediği Tahta Kılıç Destanı, Fersude İklim'in kaleme alıp Sıddıka Tasa'nın çizdiği Ah Şu Dedem! ve Ümit Elif Özkan'ın hazırladığı Dedektif Halis Muhlis ile Adım Adım Hikâye bölümlerini sakın atlamayın. Fatih Turanalp'in yazıp M. Ahmet Demir'in resimlediği Fil Hakika ve Bit Tabi, derginin en yavaş üyeleri Salyangozlar ve Yavuz Selim Baş'ın çizdiği Dünyayı Kurtaran Çocuk ile Beyaz Sözlük de titizlikle hazırlanan diğer köşelerden. Kitapçının Kedisi Hurşit, bu sayıda biraz duygusal. Anlaşılan ayrılık rüzgârları Morkabak Kitabevi'nde de esiyor.

Türkiye'nin dört bir yanından yazar ve çizer kadrosuyla BeyazBulut dergisi bu sayısında rengârenk içeriğiyle biraz rüzgârlı ve biraz da yağmurlu bir okuma yolculuğuna çağırıyor.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019